Сейчас нужно спасать архитектурно-историческую СРЕДУ старого города, которая создавалась не одним поколением херсонцев. Над сохранением этой среды, можно сказать, "души города" работали целые институты (как Херсонские так и Киевские). Вначале нужно правильно выполнить АРХИТЕКТУРУ! А в правильной архитектуре газоны обязательно будут! Вспомнилось выражение: Архитектура - застывшая музыка. Так вот, нужно сыграть легкий Херсонский джаз... (М.Вустянский, член диалоговой группы)

субота, 9 серпня 2014 р.

ТЦ Суворовский: награды продолжают находить героя

Сие недостроенное одоробло - торговый центр "Суворовский" - уже несколько лет торчит в историческом центре Херсоне, на месте парка....
"Задник" этого центра выходит на историческую Суворовскую улицу. Я видел много примеров неудачной и даже преступной реставрации. Но Херсон - впереди планеты всей. Впору вводить особый термин - "херсон-ремонт". Безвкусица кричит с фасада каждого здания...

Источник. 09.08.2014

четвер, 7 серпня 2014 р.

Мерія в 2013 закопала в землю 400 тисяч бюджетних коштів

Покровський сквер засихає. Сюжет каналу "ВТВ+":

"Централізований полив зелених насаджень – так із пафосом у минулому році виправдовували розкопки у парковій зоні. В сквері метрів 200-ті на 300-та проклали до 5-ти км труб, встановили 300-та форсунок. А ще передбачили накопичувальний резервуар для води.
Кошти на проведення робіт виділили із міського бюджету, і не малі - 400-та тисяч гривень. Що толку? Адже на практиці система централізованого поливу так і не запрацювала.
За полив у сквері відповідають у комунальному підприємстві «Гарантія», контролюють обсяг виконаних робіт у відділі благоустрою міського Департаменту ЖКГ.
Та напевно, жодна із сторін давно не бувала на об’єкті. Про те, що насадження в Покровському сквері потопають у морі. Тільки не води, а буряну «ні сном, ні духом». Замість цього розповідають про налагоджену систему поливу.
Проблем в місті багато. Та одна з головних – забагато контролерів, і жодного відповідального. Сквер Покрови Пресвятої Богородиці ще один тому доказ. Навіщо вкладати стільки коштів у те, що не буде задіяне на практиці? Чи не простіше і дешевше було залишити стару систему: пускати раз на тиждень поливальну машину? І останнє: скільки в Херсоні паркових зон, виглядом яких ми дійсно можемо похвалитися? До недавнього часу сквер Покрови був саме таким".
Гроші виділялись під час панування пані Бережної. "ЗояБог" позувала на фоні пам'ятника Божій Матері та організовувала суботники.
Аналогічна ситуація в Потьомкінському сквері, який нібито взяв "під опіку" депутат Сальдо. Поливу немає, все сохне, а завжди усміхнений "Чмошник" роздає інтерв'ю.

Будинок Лівшица віддадуть під "елітні" квартири?

Архітектурно-історичну пам'ятку, яка згоріла восени 2013 року, віддадуть для будівництва "елітного" житла та спорткомплексу. Як повідомляють, руїнами за зниженою ціною зацікавилось ТОВ "Саксонія" (прим. - інформацію про засновників поки що не знайдено, з такою назвою є лише фірма з Харкова, що займається торгівельно-виставковою діяльністю, а не будівництвом).
На місці руїн планується поставити будинок з "елітними" двоповерховими квартирами. Чи буде враховано при будівництві в старому центрі Херсона сусідство з магістральними тонелями херсонських катакомб, та чи не перетвориться це на ще одно одоробло на кшалт ТРЦ "Суворовський" - дізнаємось вже незабаром.

понеділок, 4 серпня 2014 р.

Кафе-бар на Леніна,2 будується з порушеннями?

Сюжет каналу "ЯТБ" про будівництво кафе замість приміщення, в якому був банк. Окрім незгоди мешканців на розміщення кафе, виявилось, що тепер їм не належить ... пожежний вихід, який на плані зазначений як складські приміщення.