Сейчас нужно спасать архитектурно-историческую СРЕДУ старого города, которая создавалась не одним поколением херсонцев. Над сохранением этой среды, можно сказать, "души города" работали целые институты (как Херсонские так и Киевские). Вначале нужно правильно выполнить АРХИТЕКТУРУ! А в правильной архитектуре газоны обязательно будут! Вспомнилось выражение: Архитектура - застывшая музыка. Так вот, нужно сыграть легкий Херсонский джаз... (М.Вустянский, член диалоговой группы)

понеділок, 21 червня 2010 р.

Брифінг Юрія Клименка: Результати обстеження стану зелених насаджень


Прес-реліз з брифінгу старшого наукового співробітники відділу дендрології та паркознавства Наіонального ботанічного саду НАНУ, кандидата біологічних наук Ю. О. Клименка на тему «Результати обстеження стану зелених насаджень на території парку Ювілейний (Дубки). 
Сьогодні, 21 червня о 17-00 в приміщенні громадської ради при Херсонської облдержадміністрації відбувся брифінг старшого наукового співробітники відділу дендрології та паркознавства Національного ботанічного саду НАНУ, кандидата біологічних наук Юрія Олександровича Клименка на тему «Результати обстеження стану зелених насаджень на території парку Ювілейний (Дубки).
Юрій Олександрович розповів, що Національний ботанічний сад імені М.М.Гришка НАН України на прохання Голови громадської ради при Херсонській обласній державний адміністрації Лариси Польскої та заступника голови Херсонської міської організації «Центр соціального партнерства» Людмили Ямщикової направив до Херсону кандидата біологічних наук старшого наукового співробітника відділу дендрології та паркознавства Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка НАН України Юрія Клименка для обстеження стану насаджень парку «Ювілейний».
Відповідне обстеження було проведене 21 червня цього року. Офіційний акт обстеження стану насаджень парку «Ювілейний» буде оприлюднений пізніше, після відповідного узгодження вченою радою Національного ботанічного саду.
Юрій Олександрович відзначив, що дубові гаї, у яких зростає близько 3000 дубів, створювалися за квадратно-гніздовим методом академіка Т.Д. Лисенко. Тому нині в одній лунці переважно зростає не один, а 2 – 5 і більше дубків. Таке загущене зростання відбилося на стані дерев, вони мають нижчу висоту та менший діаметр, ніж одновікові з ними насадження, що висаджувалися за кращими схемами.
У кожній групі, що міститься у одній лунці, є дерево з кращими ростовими показниками та дерева, які відстали у рості. Тому для покращення стану насаджень слід видалити ці відсталі в рості, ослаблені, всихаючи екземпляри, видалити всохлі нижні гілки на деревах, що залишаються. Внаслідок таких лісогосподарських заходів кількість рослин на ділянці зменшиться, але залишаться найкращі, які отримають простір і для подальшого росту кореневої системи і для подальшого росту крони. Ці дуби перебувають у доброму стані і будуть жити ще десятки, якщо не сотні років.
Ці насадження вже є і будуть у майбутньому гарною основою парку «Ювілейний». В насадженнях інших видів також необхідно провести лісогосподарські заходи з видалення всохлих та пригнічених дерев, а також видалення всохлих гілок.
Однозначно можна підтвердити висновок, який був зроблений доктором сільськогосподарських наук проф. Ф.М. Левоном про неможливість пересадки дубів та інших рослин, що зростають на території, оскільки ці роботи вкрай трудомісткі, а результату не дадуть, пересаджені рослини загинуть. Тому основний кістяк насаджень має бути збережений, не видалятися і не пересаджуватися.
Як зазначив Юрій Клименко, нині між гаями, що знаходяться на території парку, розташовані галявини, які більше подібні до пустирів, оскільки трав’яний покрив на них ніхто не формував, з’явилися будяки, лобода тощо. Проте ці ділянки є важливим резервом для створення парку. Якщо частину галявин засадити новими посадками, частину зберегти як галявини, але сформувати на них трав’яний покрив, то парковий масив буде єдиним цілим.
Якщо здійснити будівництво на території, яку планують віддати ТОВ «Амстор», то цілісний масив парку «Ювілейний» буде розбито на дві частини широкою забудованою смугою. На думку фахівця, збереження озеленених площ є пріоритетним завданням у справі міського озеленення на сучасному етапі.
Якщо площа буде збережена, вона буде слугувати зараз і у майбутньому чи то рекреаційною зоною, чи то санітарно-захисною. Якщо площа буде втрачена зараз, у майбутньому її не вдасться повернути і назавжди площа зелених насаджень у місті зменшиться (нині вона значно нижче затверджених норм).


Публікації на сайтах:
НЧ: 
Пересаджувати дуби з парку «Ювілейний» неможливо – науковці
Площа свободи: Строительство «Амстора», возможно, вновь будет согласовано в облуправлении экологии - Яворский
ПХУченые из Национального ботанического сада выступают за сохранение парка Юбилейный (Дубков)
Громадський простір: Вчені із Національного ботанічного саду виступають за збереження Дубків в Херсоні


ссылка на аудио 

Немає коментарів:

Дописати коментар