Сейчас нужно спасать архитектурно-историческую СРЕДУ старого города, которая создавалась не одним поколением херсонцев. Над сохранением этой среды, можно сказать, "души города" работали целые институты (как Херсонские так и Киевские). Вначале нужно правильно выполнить АРХИТЕКТУРУ! А в правильной архитектуре газоны обязательно будут! Вспомнилось выражение: Архитектура - застывшая музыка. Так вот, нужно сыграть легкий Херсонский джаз... (М.Вустянский, член диалоговой группы)

неділю, 14 березня 2010 р.

Про пластикові вікна (досвід Європи)

читайте думки Ганса Каспарі, експерта ІКОМОСу, про архітектурні зміни у Львові, «епідемію» пластикових вікон та нове будівництво у місті
...Однак найбільшим шоком для нас було те, що понад половина вікон у будинках центральної частини Львова замінені на пластикові. Такого не повинно бути!– Чи була в Європі проблема пластикових вікон і як її вирішили?
– Звичайно, у нас це було, але не так масштабно. У Європі це, радше, поодинокі негативні приклади, а тут наче епідемія, яка поширилася на всі будинки. Щодо боротьби з цим, то ми, передусім, забороняли встановлювати пластикові вікна. Але заборона не є найкращим способом протидії. Тому ми намагалися донести до людей історію їхнього будинку, пояснити його цінність, аби мешканці самі зрозуміли, що не можна так робити. І що важливо – ми допомагали людям фінансово: багатопрофільне дерев’яне вікно є набагато дорожчим, ніж звичайне пластикове, тому різницю в ціні влада покривала з грошей бюджету. Ми також готували фахівців, які б вміли реставрувати старі дерев’яні вікна і ставити в них нові теплозберігальні склопакети.

Ексклюзив. Львів: між історією та… інвестором


Опубликовать

Немає коментарів:

Дописати коментар