Сейчас нужно спасать архитектурно-историческую СРЕДУ старого города, которая создавалась не одним поколением херсонцев. Над сохранением этой среды, можно сказать, "души города" работали целые институты (как Херсонские так и Киевские). Вначале нужно правильно выполнить АРХИТЕКТУРУ! А в правильной архитектуре газоны обязательно будут! Вспомнилось выражение: Архитектура - застывшая музыка. Так вот, нужно сыграть легкий Херсонский джаз... (М.Вустянский, член диалоговой группы)

четвер, 21 квітня 2011 р.

Хто наглядає за пам’ятками?

За версією сайту Херсонської міськради:
За дорученням міського голови Володимира Сальдо, проведено обстеження 163 пам’яток історії, мистецтва та культури, що розташовані на території Херсона та перебувають на державному обліку.
Метою обстеження було визначення балансоутримувачів пам’яток, з якими мають бути укладені охоронні договори, де зазначаються особливості режиму використання пам’ятки, види і терміни виконання реставраційних, консерваційних, ремонтних робіт, робіт з упорядження її території, інших пам’яткоохоронних заходів, необхідність яких визначається відповідним органом охорони культурної спадщини. Крім того, згідно з чинним законодавством, балансоутримувач повинен забезпечити дотримання вимог протипожежної, санітарної, екологічної безпеки, виконання режиму використання пам’яток та пов’язаних з ними будівель, територій, культурних цінностей.

За даними робочої групи з обстеження пам’яток історії, мистецтва та культури м. Херсона, виявлено балансоутримувачів або користувачів 68 пам’яток, відповідну інформацію направлено до обласної інспекції по охороні пам'яток історії та культури для укладання охоронних договорів. Ще на 45 пам’яток охоронні договори укладено раніше. Охоронні договори на такі пам’ятки, як братські могили та поховання на цвинтарях міста, вирішено укласти з комунальним підприємством «Ритуальна служба м. Херсона». Щодо з’ясування власників або користувачів 28 пам’яток історії, культури та мистецтва, управлінням культури міської ради направлено відповідні запити до обласного краєзнавчого музею, Херсонського державного бюро технічної інвентаризації, виконавчих органів міської та районної у місті рад, підприємств тощо.

Немає коментарів:

Дописати коментар