Сейчас нужно спасать архитектурно-историческую СРЕДУ старого города, которая создавалась не одним поколением херсонцев. Над сохранением этой среды, можно сказать, "души города" работали целые институты (как Херсонские так и Киевские). Вначале нужно правильно выполнить АРХИТЕКТУРУ! А в правильной архитектуре газоны обязательно будут! Вспомнилось выражение: Архитектура - застывшая музыка. Так вот, нужно сыграть легкий Херсонский джаз... (М.Вустянский, член диалоговой группы)

четвер, 1 липня 2010 р.

Містобудівний кодекс

Проект Містобудівного кодексу України доповів народний депутат Юрій Сербін. Він зазначив, що у заново написаному проекті за участю народних депутатів і профільного міністерства є перспектива розвитку містобудівної діяльності. "Ми створюємо самоврядні організації. Пропонуємо поступово передати функції з сертифікації, ліцензування, надання дозволів від чиновницького апарату самоврядним організаціям", - сказав він.
Ю.Сербін також звернув увагу на те, що у проекті враховані недоліки попередніх проектів і чинного законодавства у сфері містобудування.
Доповідач коротко охарактеризував основні нововведення проекту та зробив наголос на створенні генеральних планів міст, сіл та селищ.
Ю.Сербін звернув увагу на зауваження Головного науково-експертного управління апарату Верховної Ради, які, зокрема, стосувалися й назви проекту. він повідомив, що Комітет не погодився з ними. За його словами, 19 з 23 зауважень члени Комітету вважають не суттєвими.
Доповідач наголосив на тому, що цей проект "піде на користь містобудівній діяльності, спростить законодавчу процедуру отримання дозволів на початок будівництва без їх порушення, дозволить іноземним інвесторам спокійно вкладати кошти в будівництво в Україні і дасть можливість вийти на рівень будівництва житла дорадянських часів".
Заступник голови Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики Ігор Лисов доповів рішення Комітету рекомендувати Верховній Раді прийняти проект за основу.
І.Лисов також зазначив: "Документ, який сьогодні розглядається Верховною Радою в першому читанні, має дуже велике значення взагалі для розвитку міського господарства та комплексної забудови як міст, так і великих територій". За його словами, сьогодні в забудовах міста відстає інженерно-транспортна інфраструктура, що спостерігається на прикладі транспортних колапсів в центральній частині Києва та інших міст. Відстає соціальна інфраструктура, і тому, за словами доповідача, з кожним роком все більший дефіцит місць в школах і дитячих закладах.
І.Лисов зазначив: Комітет приділяє велику увагу впорядкуванню нормативної бази, прагне зробити єдиний документ щодо забудови і контролю розвитку територій.
Під час обговорення народні депутати наголошували на надзвичайній важливості проекту. "Територія, на якій мешкає людина, повинна бути зручною для неї, повинна задовольняти її основні потреби в тому, щоб ближче було до школи, до дитсадка, до магазину. Разом з тим людина повинна мати зони відпочинку, зелені зони", - зазначали промовці. Народні депутати також наголошували: якщо не буде впорядкована система створення генеральних планів, контроль за їх реалізацією, люди будуть жити в таких незручних містах як, наприклад, Київ, коли з лівого берега на правий потрібно перевозити сотні тисяч людей. За їхніми словами, на лівому березі міста 300 гектарів території, які за генеральним планом були відведені під промислову забудову, випадково забудували житлом під час високої кон'юнктури на житлову забудову.
Парламентарії звертали увагу на те, що у проекті Містобудівного кодексу об'єднано кілька великих законів, які стосуються землевпорядних проблем, проблем технічної підготовки забудови тощо.
Народні депутати пропонували під час підготовки до другого читання врахувати норму щодо зонування забудови міста і передбачити недоторканість п'яти видів земель, зокрема, спеціальних історичних зон, зелених та рекреаційних зон.
Народні депутати також зазначали, що в цілому проект кодексу визначає принципи містобудівної політики, встановлює склад регіональних та місцевих правил забудови, порядок розміщення об'єктів будівництва та надання вихідних даних на проектування об'єктів, положення стосовно проведення громадського обговорення, врегульовує питання особливості ліцензування у будівельній діяльності.
Верховна Рада прийняла проект Містобудівного кодексу за основу 383 голосами.

Немає коментарів:

Дописати коментар