Сейчас нужно спасать архитектурно-историческую СРЕДУ старого города, которая создавалась не одним поколением херсонцев. Над сохранением этой среды, можно сказать, "души города" работали целые институты (как Херсонские так и Киевские). Вначале нужно правильно выполнить АРХИТЕКТУРУ! А в правильной архитектуре газоны обязательно будут! Вспомнилось выражение: Архитектура - застывшая музыка. Так вот, нужно сыграть легкий Херсонский джаз... (М.Вустянский, член диалоговой группы)

вівторок, 11 травня 2010 р.

Верховна Рада посилила відповідальність за неналежну охорону культурної спадщини

11 травня Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони культурної спадщини». Законодавчий акт передбачає посилення адміністративної та кримінальної відповідальності за порушення вимог законів у сфері охорони культурної спадщини, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Ухвалений закон (проект №3190) був ініційований ще Урядом Юлії Тимошенко, однак у другому читанні був розглянутий лише зараз. На його підтримку проголосувало 274 парламентарів, з яких 143 – від Партії регіонів, 91 – від БЮТ, 19 – від Блоку Литвина, 13 – від КПУ, 5 – від НУНС.

Закон спрямований на вдосконалення чинного законодавства України у сфері охорони культурної спадщини. Зокрема передбачає підвищення відповідальності за порушення його вимог, уточнення повноважень державних органів охорони культурної спадщини, положень щодо збереження пам´яток історії та культури та діяльності історико-культурних заповідників тощо.

Згідно із законом порушення вимог законодавства про охорону культурної спадщини тягне за собою накладення штрафу на громадян в розмірі від 850 до 1700 грн., а на посадових осіб – від 1700 до 2550 грн.Наведені санкції передбачені за такі адміністративні правопорушення:
- ухилення від підписання охоронних договорів на пам‘ятки культурної спадщини;
- порушення режиму використання пам‘ятки культурної спадщини;
- порушення режиму історико-культурного заповідника чи історико-культурної заповідної території;
- проведення ремонтних, реставраційних, реабілітаційних робіт на пам‘ятці культурної спадщини, зміна призначення пам‘ятки культурної спадщини, її частин та елементів, здійснення написів, позначок на ній, на її території та в її охоронній зоні без письмового дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини;
- ухилення від передачі в установленому порядку на постійне зберігання до музеїв знайдених під час археологічних розвідок, розкопок рухомих предметів, пов‘язаних з нерухомими об‘єктами культурної спадщини.

Закон також визначає, що невиконання законних вимог посадових осіб органів охорони культурної спадщини щодо усунення порушень вимог законодавства про охорону культурної спадщини або створення перешкод для їх діяльності – тягне за собою накладення штрафу в розмірі від 850 до 1700 грн.

Джерело : Громадський простір

Немає коментарів:

Дописати коментар